MILICJA.INFO

O nas - wypożyczalnia strojów w Warszawie

Kilka słów o naszej wypożyczalni mundurów Milicji Obywatelskiej, ZOMO i policji

Mundury milicyjne z PRLu

Specjalnością naszej wypożyczalni jest umundurowanie Milicji Obywatelskiej i mundury ZOMO, ale mamy również w ofercie wiele innych mundurów i strojów z PRLu, noszonych niegdyś przez formacje takie, jak ORMO, Ludowe Wojsko Polskie, Służba Więzienna, Zawodowa Straż Pożarna i wiele więcej.

Mundury policyjne

Ciągle poszerzamy swoją ofertę – posiadamy również mundury policyjne, począwszy od lat '90 do współczesności.

Szukasz innego munduru? Zapytaj!

To, co widać na stronie to zaledwie niewielka część mundurowej góry lodowej. Zachęcamy więc do zadawania pytań, wszakże jest napisane "szukajcie, a znajdziecie" ;).

Zapraszam do zapoznania się z naszym portfolio, które znajduje się TUTAJ.


Krótko o naszej historii

Mundury milicyjne oraz policyjne kolekcjonujemy z pasją od 2004 roku. Przez ten czas udało się nam zebrać mnóstwo umundurowania i wyposażenia – czapek, kasków, tarcz, pałek, mundurów polowych i służbowych, letnich i zimowych.

Lektura tej strony może być drogowskazem dla początkujących rekonstruktorów, a także dla ludzi związanych z filmem czy teatrem. Zdjęcia dostarczają wiadomości na temat kompatybilności danych elementow umundurowania i wyposażenia.

A na dobry początek zapraszam do obejrzenia filmu o milicyjnej „drogówce” stworzonego wspólnie z kolegą-administratorem strony www.milicja.net :